Agenda - Ty decydujesz!

Innovate. Transform. Inspire. Odkryj możliwości, jakie niesie ze sobą wykorzystanie nowych technologii w analizie biznesowej i zarządzaniu projektami. Sam stwórz swoją agendę! Pełny program wydarzenia składa się z ponad 20 tematów warsztatów i 16 tematów prelekcji. Dołącz do PAM Summit, zainspiruj się i rozwijaj swoje umiejętności.

Program konferencji

Dzień 1 - 13 czerwca

Punktem wyjścia będzie ciekawy eksperyment społeczny, którym jest „jam session”, czyli wspólne muzykowanie jazzmanów w klubie. Na przykładzie procesu jammowania, pokażę jak proces funkcjonowania zespołów jazzowych, można przełożyć na pracę zespołów w biznesie.

Z czym wyjdą uczestnicy:

 • Inspiracją na temat pracy „zgranych” zespołów
 • Wskazówkami, które mogą pomóc w pracy nad budowaniem i rozwijaniem zespołów
 • Wiedzą na temat roli lidera w autonomicznych zespołach
 • Wnioskami na temat transformacji „ego” w „eko“

Nowadays, we hear that one of the conditions for companies to become nimble and build products effectively is collaboration. To build the right things correctly, we need cross-functional teams working together to achieve the same goal.

Easy to say, hard to implement? Right?

I observe that building diverse teams is quite often a weak point during strategy implementation.

So, how to make it work?

It is not enough to just tell people from different departments like customer service, marketing, operations and development: please, come and work together. They have different ways of working, habits, functional leads, and even tools they use for task planning. A leader’s facilitation is crucial. But how exactly do we make it work?

I will share some case studies from my experience of what works and what does not when I organize cross-functional teams to make them work towards the same goal.

Only real practical examples from my experience of building cross-functional teams! I will share my concrete tools that you can take and use right after this presentation.

Learning objective:

 • Tools for an effective cross- functional team work
 • Leadership facilitation ‘how to’
 • How to switch from hierarchy to collaboration and achieve goals

Transparentność wymaga autentycznej i otwartej komunikacji. Która pozwala na rzetelną ocenę postępów i identyfikację ryzyk. Obawa przed szczerością i unikanie odpowiedzialności mogą jednak zniekształcać rzeczywistość. Wiele organizacji boryka się z kulturą silosów, gdzie przypisywanie winy innym i brak współpracy są na porządku dziennym. To tworzy środowisko, w którym trudno o efektywną wymianę myśli i budowanie zespołowej dynamiki.

“Lost in Translation” to zaproszenie do aktywnego uczestnictwa w tworzeniu środowiska, gdzie komunikacja staje się narzędziem do budowania mostów, a nie murów. Nie będzie „silver bullets”. Ale może na koniec zaczniecie zadawać sobie niewygodne pytania dotyczące własnej organizacji i jej kultury.

Warsztat ma formę interaktywnego studium przypadku. Wspólnie analizujemy firmę „Dwie Koszule Sp. z o.o.” i analizujemy, które projekty uruchomić, a które zabić. Uczestnicy poznają w praktyce, jak zastosować metodę trzech pytań do szybkiej oceny biznesowej sensowności projektów i eliminacji chupchików. Warsztaty oparte są o wypracowaną w ramach teorii ograniczeń Goldratta metodę rachunkowości przerobowej. Do efektywnego udziału potrzebna jest tylko otwarta głowa; nie jest wymagane żadne wykształcenie w zakresie finansów ani rachunkowości.

Join us for 'RCA Unplugged: Team Exploration for Project Success,’ a dynamic workshop where participants will immerse themselves in the art of Root Cause Analysis (RCA). Unplug from the ordinary as we delve into the depths of team dynamics, using RCA as a powerful tool for exploration. Discover innovative strategies for problem-solving and team collaboration, ensuring project success in an engaging and interactive environment. This workshop promises a unique, hands-on experience that will transform the way you navigate challenges and lead your team to success.

Na warsztacie odpowiemy sobie na pytanie jak odkryć na jakie rafy czy mielizny może wpaść okręt zwany Projektem. Pomoże nam w tym nowe narzędzie, dzięki któremu szybko i skutecznie odkryjemy potencjalne ryzyka i zagrożenia dla planowanego lub już realizowanego projektu, a także wyciągniemy cenne lekcje po jego zakończeniu.

Zawartość: uczestnicy nauczą się, jak efektywnie wykorzystywać dane za pomocą BI do podejmowania decyzji, planowania projektów i identyfikowania trendów. Warsztaty obejmą analizę danych, tworzenie dashboardów i interpretację wyników w kontekście zarządzania projektami.

Jak zarządzać projektem, którego rezultaty biznesowe nie są przewidywalne? Podczas warsztatu podzielimy się swoimi wyzwaniami i odpowiemy sobie na pytanie czy obecne podejścia do wytwarzania oprogramowania podążają z duchem czasu, by umożliwić dostarczanie rozwiązań opartych o AI.

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego niektóre głosy w twoim zespole są głośniejsze od innych? A może poczuliście kiedyś, że Wasze pomysły lub obawy są pomijane i uznawane za „mniej ważne”, bo znajdowaliście się niżej w hierarchii organizacji? Ten warsztat to praktyczne podejście do budowania inkluzywnego środowiska i przestrzeni do zrozumienia wzajemnych oczekiwań. Skupimy się na odkrywaniu, jak nieświadome uprzedzenia i luki w naszym języku mogą utrudniać współpracę i co możemy zrobić, by budować bardziej przejrzystą komunikację.

Zespół to różnorodność Stylów Myślenia i Stylów Działania. Dla wielu organizacji wyzwaniem jest dobra komunikacja pomiędzy członkami zespołu i wysoka efektywność wspólnych działań. FRIS® w tym pomaga – w prosty i szybki sposób określa potencjał zespołu, rekomenduje aktywności zawodowe oraz udziela wskazówek, jak się̨ lepiej porozumiewać (więcej o modelu: https://fris.pl).

Szczególnie przydatny może się okazać w zespołach samo organizujących się, gdzie szczególnie istotne jest dobre porozumienie i zrozumienie intencji i potrzeb innych.

Podczas spotkania omówimy ewolucję roli kierownika projektu oraz najnowsze standardy PMI, zwracając uwagę na przyszłość tego zawodu. Przeanalizujemy prognozy dotyczące zatrudnienia i kluczowych kompetencji niezbędnych do sukcesu w branży. Dowiecie się również, jak sztuczna inteligencja i automatyzacja procesów zmieniają krajobraz zarządzania projektami i jak można się na to przygotować. Czekamy na ciekawą dyskusję na temat strategii i działań potrzebnych do adaptacji do nowej ery w zarządzaniu projektami.

Dzień 2 - 14 czerwca

As Project Management experts with years of experience, we pride ourselves on successfully delivering client projects. We’d also like to believe that it is primarily our expertise (or lack of it) that led to the outcomes we achieved.

But is that really true? Does pure technical expertise / genius guarantee success?
If that was true, why do so many technically brilliant individuals fail when working (with teams) to deliver results?

What role does trust play in successful project delivery, and is subject matter expertise / technical genius the most critical part of building Trust?
If this got you thinking, then please join this workshop on ‘Trust & its role on Project Success’ on _____ which will be facilitated by Vivek Antonio.

This 3-hour workshop will explore the elements of the Trust Equation and how you can leverage its power to build stronger relationships to deliver even better results.

Participant benefits / Program objectives:

 • Identify key clients to build trusted relationships
 • Explain the elements of the Trusted Advisor equation and the associated behaviors
 • Apply the identified behaviors to build trusted relationships

Participants will learn the methodological way of solving dilemmas. Instead of settling for one of the two diametrically opposed ideas, they will learn how to produce a synthesis that is superior to both.

Zapraszam Was na warsztat, podczas którego odpowiemy na nurtujące Nas pytania dotyczące kultury organizacyjnej. Obecna sytuacja ekonomiczna wymaga świadomego zarządzania wizją, wartościami i zmianami jakie mają Nas doprowadzić do efektywnego osiągania celów. Podczas warsztatu będziecie mogli stanąć na czele organizacji i poczuć się jak zarząd, który właśnie dokonuje zmiany kulturowej w organizacji z uwzględnieniem czynników makroekonomicnych.

W programie:

 • Świat VUCA, BANI i wyzwania kulturowe
 • Identyfikacja mocnych i słabych stron kultury wspierającej rozwój organizacji
 • Jak komunikować wizję, wartości i zmiany
 • Wdrażanie zmian i budowania kultury wspierającej empowerment
 • Pielęgnowanie kultury organizacyjnej i wkaźniki sukcesu

Warsztat pomoże uczestnikowi w uświadomieniu sobie, jak poprzez pracę z głosem zwiększam swoje możliwości perswazyjne, a po drugie nabraniu umiejętności pracy z głosem, aby był przekonujący i mocny.

Po warsztatach uczestnik wie:

 • jak obniżyć poziom stresu podczas spotkań z zespołem lub innymi interesariuszami
 • jak efektywnie pracować głosem

Nasi prelegenci

marek-kowalczyk-linkedin.png
Marek Kowalczyk
Managing Partner, MANDARINE Project Partners

Marek Kowalczyk z MANDARINE Project Partners pomógł zrealizować na czas debiut giełdowy PGE SA wart 2 mld dolarów. Pomaga eliminować opóźnienia i nieefektywności w projektach. Podcast „Projekty Na Czas”. Bezpłatne konsultacje: https://mandarine.co

Renata Retesh
Renata Reshetnikova
Senior Project Manager

Renata is a project manager with more than 8 years of experience and really loves what she does. Renata worked in diverse areas, currently leading a cool team of 70 professionals. She learns about psychology’s role in project management and is a big fan on servant leadership and teamwork vibes!

JL.png
Jarek Łojewski
Starszy Menedżer ds. Zarządzania Projektami i Usługami IT w Banku BPH. Założyciel i porażkolog w Fundacji Dobra Porażka. Twórca kart Failowship. Pomysłodawca i główny organizator Dnia Porażki. TEDx Speaker, Laureat Forbes 50 po 50

Jestem porażkologiem i założycielem Fundacji Dobra Porażka. Wspieram dorosłych w zakresie porażek osobistych i zawodowych, organizując warsztaty, wykłady, projektując narzędzia i metody wspierające skuteczne działania w zakresie eksperymentowania, zapobiegania błędom, radzenia sobie z porażkami oraz budowania porozumienia
i dobrej komunikacji w tym zakresie.

RM
Ryszard Mika
Delivery Director at Exadel

Doświadczony profesjonalista z udokumentowaną historią pracy w branży finansowej, opieki zdrowotnej, e-commerce i IT. Zarządzał i kierował Project Managerami w jednostce biznesowej liczącej ponad 180 osób. Realizował od prostych do złożonych projektów w podejściu predykcyjnym, iteracyjnym i hybrydowym, zdalnie zarządzając zespołami na całym świecie. Zawsze chętny do dalszego rozwoju, zdobywania wiedzy i dzielenia się swoim doświadczeniem.

M.GROCHOWNIA.png
Marcin Aks Grochowina
Bullshit-free Team Building Consultant / A83

Żyję w zgodzie ze zwinnymi wartościami. Jako konsultant i szkoleniowiec, wspieram organizacje w budowaniu zwinnych zespołów i wcielaniu w życie wartości opisanych w „the Agile Manifesto”. Wierzę w kulturę eksperymentu. Wyznaję zasadę “Collaborate & Listen”.

Jolanta Kuruc
Jolanta Kuruc
Senior Project Manager w Kyndryl, Project Management Consultant w Silius Forum

Ekspertka od zarządzania projektami, Senior Project Manager w branży IT. Certyfikowany IBM Expert Project Manager i PMI Project Management Professional (PMP). Ponad 15 lat doświadczenia w zarządzaniu projektami w sektorze finansowym, rządowym, przemysłowym i IT. Posiada certyfikaty branżowe: PMI Project Management Professional (PMP), PMI Agile Certified Practitioner (ACP) oraz IBM Certified Expert Project Manager.

Vivek 1
Vivek Antonio
Consultant - Managerial Staff Development; Principal Learning & Development

Vivek has over 20 years of experience, of which 17 years have been in the area of training design, delivery & measuring effectiveness.

In his role, he supports the Learning & Development team at Infosys Poland Sp z o.o. in designing & delivering skill development trainings / interventions, coaching managers and leaders, facilitates trainer development and supports employee engagement initiatives across the centers in Poland & Europe. He is also a speaker on the Leanovatica platform.

DSC_39
Ewa Kula - Pankau
Management Consultant & Interim Manager

Ewa helps organizations solve problems and improve efficiency – identifying the real sources of problems, supporting teams in developing effective solutions and guiding the organization through change.

PL Portret 2
Przemek Lelewski
Mentor Zarządów, Co-Founder Together Consulting

Ekspert HR, mentor C-Level, trener, coach ICC, coach prowokatywny, prelegent na konferencjach coachingowo – trenerskich, koordynator na kierunkach studiów podyplomowych. Współtwórca pierwszej w Polsce i jedynej Akademii Trenera Edutainment (ETA®). Autor innowacyjnych i nowatorskich szkoleń w obszarze coachingu, team coachingu, pracy z wartościami.

PK
Przemek Kutnyj
Trener biznesu Właściciel firmy szkoleniowej

Przemek od 2007 r. przeszkolił setki osób pracujących samodzielnie lub w małych, średnich, jak i największych polskich i światowych firmach. Przez kilkanaście lat był PR-owcem realizującym projekty dla wielkich korporacji, jak i małych podmiotów. Przemek szkoli głównie z wystąpień publicznych, stylów zachowań DISC, jak i efektywnej komunikacji (asertywność, zarządzanie zmianą, obsługa klienta). Jest również właścicielem firmy szkoleniowej www.dobramowa.com

Przeżyjmy to jeszcze raz!

Zobacz jak było na PAM SUMMIT 2023!